Zážitková výstava pro děti i dospělé

Výstava je zaměřena na děti ve školním věku, ale poskytne mnoho námětů a zážitků i dospělým účastníkům. Spoustu situací ze života člověka se zdravotním postižením si vy i vaše děti můžete na zážitkové výstavě Naše cesta zdarma vyzkoušet.

Najdete nás v Křižíkově pavilonu B na Výstavišti Praha, Holešovice.

 

NAŠE CESTA – PRAHA 2014

Kdy:   neděle 9.11. 2014                       Jak:   vlakem

Kolik:  200,-Kč                                   Odjezd a příjezd:       se ještě určí

Rozhodnutí dát vědět do pátku 17.10.  SMS na mobil 603465291 (Praha a jméno dítěte)

Nebo na Email:   petrsvoboda@spsul.cz   (Naše cesta 2014 a jméno dítěte)  , Toto je z důvodu

Zaregistrování se, neboť je o výstavu velký zájem.

 

Jak se domluvíte s neslyšícím?
Jak si nevidomý člověk prohlíží internet?
Jak se sportuje či cestuje na vozíku nebo bez zraku?

Co nás čeká?

Na ploše 1200m2 se návštěvníci podívají například do speciálně upraveného bytu, vyzkouší si manipulaci s ortopedickým vozíkem, orientaci na ulici bez kontroly zrakem nebo pocity člověka, který neslyší zvuky kolem sebe. Vyzkouší si sporty, hry i různé každodenní činnosti z pohledu člověka s omezením pohybu nebo bez využití některého ze smyslů, na který jsme zvyklí spoléhat. Seznámí se s různými nástroji, pomůckami a přístupy, které lidé s postižením v takových situacích používají. Detaily jednotivých sekcí výstavy si můžete prohlédnout na Interaktivní mapě.

 

To vše ve spolupráci s personálem výstavy, složeným z velké části z těch nejpovolanějších – lidí, kteří sami se zdravotním postižením žijí, studují a pracují. Právě od nich se děti i dospělí dozví odpovědi na svoje otázky, a také informace, které jim umožní porozumět životu se zdravotním postižením a zbavit se ostychu, nejistoty a předsudků v komunikaci.

Výstava probíhá pod záštitou Ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka.

Výpravu vede: Petr Svoboda – zástupce vůdce 1. oddílu